574

Dúhové rozprávky (2017)

Autor: Daniela Fischerová
Poetický kabaret o vzniku farieb.

Účinkujú

Slnko: Lukáš Tandara. Rajčina, Húsenica, Motýľ: Margaréta Nosáľová. Mesiac, Čerešňa, Snežienka: Júlia Kováčiková. Kuriatko, Jahoda, Kométa: Adela Mojžišová. Javor, hudobník: Juraj Bednarič. Inšpícia a hudobník: Nina Tarasovičová

Všimli ste si, aký je svet krásne farebný? Vydajte sa s nami do poetickej rozprávky, ktorá poriadne rozprúdi vašu fantáziu a odhalí, prečo sú paradajky červené, nebo modré a zima biela. Kedysi dávno sa Slnko strašne nudilo. Svet bol totiž bezfarebný ako kvapka vody, ako číre sklíčko ako ničotné nič. Od bezfarebnej samoty sa rozplakalo, vyhŕkli mu slzy a stalo sa niečo zvláštne. Zjavila sa dúha a Slnko zistilo, že svet v sebe skrýva mnoho farieb, len ich treba objaviť! A tak sa začali farebné dobrodružstvá. A tak vznikli hviezdy – aby sa Mesiac nebál tmy, sliepka, aby žiadne kuriatko neostalo na svete bez ochrany, či zima, aby ju mohla roztopiť životodarná jar. A tak vznikol pestrý svet farieb, pocitov a nálad. Poďte si ho stvoriť s nami. Namaľujeme ho farbičkami, ktoré máte skryté za čelom. 

Daniela Fischerová je jednou z najúspešnejších českých autoriek pre deti i dospelých. Jej tvorba pre deti je nielen hravá a plná fantázie ale aj veľmi poučná. Dúhové rozprávky rozvíjajú v deťoch schopnosť empatie prostredníctvom postavy Slnka,  ktoré objavuje svet, spoznáva vzťahy a konfrontuje sa s pocitmi a názormi iných. Svet, ktorý vytvorilo, ho postupne učí, aké sú pre život potrebné dôvera, súcit, či starostlivosť. 


Tvorivý tím

Preklad, verše, texty piesní: Jozef Mokoš

Dramaturgia: Katarína Jánošová, Peter Galdík

Scénografia a kostýmy: Naďa Salbotová

Hudba: Matúš Uhliarik

Pohybová spolupráca: Michaela Motlochová

Svetelný dizajn: Ján Ptačin

Videonahrávky: Lukáš Matejka

Videoprojekcie: Naďa Salbotová, Martina Tužinčinová

Réžia: Jana Mikitková


Účinkujú
Juraj Bednarič, Júlia Kováčiková, Adela Mojžišová, Margaréta Nosáľová, Lukáš Tandara, Nina Tarasovičová

Kde?

Istropolis (Dom odborov), Škultétyho 5

Plagát

Kedy hráme

Napísali o nás