složené foto MIRKA D nk

Miroslava Dudková

Keď vstúpi do miestnosti Mirka, akoby niekto zažal svetlo. Má úsmev, ktorý všetko rozjasní. Navonok je tichá ako myška, ale keď jej stúpite na labku zapiští na celé divadlo. Preto okolo Mirky radšej choďte opatrne. Mirka má takmer vždy dobrú náladu. Často sa nachádza nielen v našom , ale aj v iných divadlách. Behá kade-tade, hore- dolu, sem aj tam, až je toho niekedy celá popletená. Preto Mirku treba občas rozpliesť, aby sa celkom nezauzlila. Ak sa to podarí, môžete potom spoločne upliesť niečo naozaj krásne. Mirke občas sčervenie nos. Nie od zimy, ale od lásky k deťom , ktoré majú trochu menej šťastia ako my ostatní. Mirka je zaručený zdroj zábavy,niet divu, jej temperament má korene až v ďalekom Srbsku. Avšak pod myšacím kožúškom sa skrýva aj éterická , poetická bytosť, ktorá svoje myšlienky formuluje do rýmov a veršov a tým robí svet krajším.

Členka umeleckého  súboru:
od roku 2006

Študovala:
Katedra bábkarskej tvorby divadlenej fakulty VŠMU v Bratislave, odbor  bábkoherectvo  (2002), doktorantské  štúdium  na KBT VŠMU-  hlasová  technika (2008)

Divadelné skúsenosti:
Bábkové divadlo Žilina; Divadlo Jána Palárika v Trnave; Štúdio 12; Divadlo a.ha.; Arteatro; Divadlo Malá scéna STU; Slovenské vojvodinské divadlo (Báčsky Petrovec)

Iné pracovné skúsenosti:
Zdravotný klaun v o.z. Červený nos

Ocenenia:
Cena za herecký výkon za postavu Rosiny a Giny (Figaro) na Medzinárodnom divadelnom festivale v Banja Luke 2011

Čo by ste ešte mali vedieť:
Vydala 3 zbierky básní Suchý rok (2003), Nahá myseľ (2009) a Pokrčené verše (2015)

Môžete ju vidieť v inscenáciách:
Popolvár, Príšerka Charlie, Kráľ, Na slepačích krídlach, Zlatovláska, Drevený tato, O psíčkovi a mačičke