složené foto ADELA nk

Adela Mojžišová


Adela je čípoš paprika nášho divadla. Rozkošné dievčatko s jamkami v lícach, ktoré vie v správnej chvíli vybuchnúť ako pravé dievčisko z ulice. Žiadna šedá myška, ani princezná Popoluška, hoci na javisku jej to ľahko uveríte. To je totiž jej najväčšia prednosť – autenticita. Hrá život ako o život. Adela je čierna ovca súboru – „činoherka“, z ktorej sa vykľula hravá bábkarka. Adela si poradí so všetkým a s každým: na festivale dostane rozjarených kolegov do košiara, získa pre divadlo pozvanie na zájazd, zatúla sa do Túlavého divadla a stihne sa vrátiť svieža na každú skúšku, či predstavenie. Asi preto, že má doma svoju vlastnú nefalšovanú múdrosť – dcéru Sofiu. Táto malá múdra sova je jej najlepší a najväčší kritik. Okrem osobného kritika vlastní hlas slávika. Ktohovie, ako sa to jej nežné trilkovanie vyníma na rôznych reggae akciách, ktoré oddane navštevuje. Adela je nežná kvetina so skrytou výbušninou. Baba do koča aj do voza, čierna perla v našej divadelnej klenotnici.

 

Členkou umeleckého súboru:
od roku 2013

Študovala:
Divadelná fakulta VŠMU v Bratislave (2012)

Divadelné skúsenosti:
Túlavé divadlo, agentúra Mystik, Divadlo Aréna, Divadlo Ludus, Činohra SND, Malá scéna STU, Divadlo Zkufra Von

 

Iné pracovné skúsenosti:
Spolupráca s Tv JOJ (Panelák, Aféry,Ochrancovia, Čert nikdy nespí) 
Tv Markíza (Sestričky, Rodinné prípady)
RTVS (Pravdivé pribehy K. Brychtovej, Tajné životy, Trpaslíci)

dabing, reklama

Ocenenia: 
Cena študentského festivalu Zlomvaz  za postavu "Esther" v predstavení  Viktor alebo vláda detí z produkcie VŠMU divadlo Lab (2011) 
Nominácia za herecký  výkon na Medzinárodnom festivale  Harmony World Puppet Carnival  v Bangkoku za  postavu  "Chlapec- Orol"
v predstavení  NAOZAJ, alebo O chlapcovi, ktorý kreslil  (2014)
Cena literárneho fondu za postavu "Jum-Jum"  v predstavení Mio, môj Mio, Bratislavské bábkové divadlo (2015)
Cena literárneho  fondu  za postavu "Lucie" a "psa Žofky" v predstaveniach Pozor, dobrý pes! a"Pozor, double stress! - divadlo Ludus (2016)

Čo by ste ešte mali vedieť:
Všetko podstatné odhalím v pravý čas.

Môžete ju vidieť v predstaveniach:
Adventura Humana, Zhavranelí, Mio môj Mio, Drevený Tato, Myška nie je líška, Snehová kráľovná, Dúhové rozprávky, Osmijanko, Prstom na mape.